Офіційний сайт   СЗШ І-ІІІ ступенів №2
Субота, 04.05.2024, 00:12
Ви увійшли як Гість | Група "Гости" | RSS Головна Мій профіль Вихід
Історія нашої школи
        На основі праць Подільського єпархіального історико-статистичного комітету за 1901 рік, розповідей старожилів, встановлено, що в Мурованих Курилівцях, починаючи з 1861 року  діяла церковно-приходська школа для хлопчиків.
        Розміщалась вона у двох приміщеннях на дві класні кімнати кожна. Приміщення знаходились поряд із церквою: одне по нинішній вулиці Пушкіна, інше – по вулиці Леніна.
        У 1863 році школа була реорганізована в міністерське однокласне народне училище. Як і школа, так і училище давали початкову освіту. Тут навчалися діти робітників, ремісників, селян. В 1889 році в ньому вчилися під наглядом одного вчителя та попа 104 учні.
        У 1895 році була відкрита церковна школа грамоти для дівчаток, яка з 1899 року розміщувалась в окремому приміщенні.
      Для підготовки спеціалістів нижчої кваліфікації у галузі сільського господарства та промислово-кустарного виробництва у Мурованих Курилівцях в 1899 році відкрито сільську ремісничу навчальну майстерню з трьохрічним строком навчання.
        З 1920 року в Мурованих Курилівцях діяли дві чотирирічні трудові школи, одна з яких була єврейська. В цих школах навчалось понад 60 відсотків дітей шкільного віку.
        У 1923 році відкрилась семирічна трудова школа. Учні навчалися в тих же приміщеннях, що в 19 столітті. До існуючих доповнився кам'яний будинок - приміщення сучасного райвузла зв'язку, та два інших дерев'яні будинки. Заняття проводилися в прохідних класах, в тісних, непристосованих приміщеннях.
    Крім названих закладів освіти, в 1924 році. у колишньому поміщицькому палаці було відкрито сільськогосподарську, а в 1927 році – агрономічну школу з ремісничим відділенням.
        В 1924-1925 роках діяли дві школи ліквідації неписьменності. В них навчалося 120 чоловік дорослого населення.
       В 1937 році було збудовано типове на той час шкільне приміщення. Воно й стало основою сучасної школи, а сама школа за своїм статусом стала середньою, однією з трьох в районі.
     Учні навколишніх сіл, які бажали здобути середню освіту, навчалися у 8-10 класах Мурованокуриловецької середньої школи.
       В 1938 році відбувся перший випуск десятого класу школи.
     В роки Великої Вітчизняної війни, в період фашистської окупації, школа майже не працювала, а приміщення школи згоріло.




       З березня 1944 року по серпень 1950 року заняття проводились у приміщенні теперішньої школи-інтернат (фото післявоєнних років)
     Навчання відновлюється зразу ж після визволення селища – з березня 1944 року. Заняття проводились у приміщенні сучасної школи-інтернату. Тут 20 вчителів навчало 475 дітей.
З 1947 року по 1950 рік в складних умовах проводилась відбудова школи. 29 серпня 1950 року відбулося урочисте відкриття приміщення школи. На базі середньої діяла семирічна, а з 1 вересня 1953 року – восьмирічна. Заняття проводились у дві зміни, тому постало питання про добудову школи.

Школа у 1959-1960 н.р.
        У 60-их роках при школі збудовано приміщення для інтернату та їдальні, добудовано чотири класних кімнати. А протягом 1970-1972 років – десять класних кімнат, спортзал, майстерню, котельню. Школу було переведено на водяне опалення.


    Із збільшенням населення в райцентрі з 1969 року школа перейшла на двозмінне навчання. а в 1990 році, в зв'язку з відкриттям нового загальноосвітнього закладу наша школа стала восьмирічною. Однак, враховуючи велику кількість дітей в містечку, з 1993 року знову школу реорганізували в загальноосвітню школу 1-3 ступенів №2.
    Значно покращується матеріально-технічна база школи: добудовано їдальню, гараж, котельню на твердому паливі, обладнано навчальні кабінети, актову залу, кабінет праці для дівчаток, комп'ютерний клас, тобто створено сучасні умови для навчання дітей.
    На сьогоднішній день в смт Муровані Курилівці працюють дві середні школи та школа-інтернат санаторного типу


Сучасний вигляд школи